Önéletrajz

1978.november 19-én születtem. Szüleim mindketten középiskolai tanárok. Szülővárosomban, Ajkán végeztem alapfokú tanulmányaimat, majd 1997-ben szereztem kitűnő érettségit a Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumának matematikus tagozatán. Angolul és franciául tanultam, előbbiből középfokú C típusú nyelvvizsgát szereztem a középiskola utolsó évében.

Középfokú tanulmányaim befejezése után sikerrel felvételiztem a BME alkalmazott matematikus szakára. 1997 óta itt végzem tanulmányaimat. Az egyetem első 5 félévében igyekeztem a matematika minden ágában hasznos ismereteket szerezni. Érdeklődésem többirányú volt, egyaránt érdekelt az algebra, sztochasztika, differenciálegyenletek, szerettem a kombinatorikát is. A képzés során megismerkedtem a főbb matematikai jellegű számítógépes programokkal is, leggyakrabban a LaTeX -et és a GAP-et használom.

A következő négy félévben, 2000 és 2002 között modulrendszerű képzésben vettem részt. Ennek kapcsán a következő négy fő tárgyat választottam:

• Algebra és Logika

• Alkalmazott Algebra

• Operációkutatás

• Dinamikai rendszerek

Témalaboromat a Távközlési és Telematikai Tanszék HSN laboratóriumában végeztem Maricza István vezetésével. A témám címe Nagy eltérés elmélet alkalmazása sorbanállásokra volt. Főleg az elméletet tanulmányoztuk, igen részletesen. 2000-ben elnyertem a HSN laboratóriumi törzstagságot. Ezzel párhuzamosan 2000-ben demonstrátor voltam a Sztochasztika Tanszéken. Feladatom oktatási segédanyagok készítése, házi feladatok, zárthelyik javítása volt.

Bár moduljaim mind érdekesnek és hasznosnak bizonyultak, leginkább az algebra nyerte el tetszésemet. 2001 őszi félévében algebra és analízis szigorlatot tettem, majd diplomatémámat a részcsoporthálók területéről választottam, Lukács Erzsébetnél. Munkámat most, 2002.májusában adtam le Direkt hatványok részcsoporthálói címmel, jelenleg elbírálásra vár.