Matematika
A1a -- Analízis
Tárgykövetelmény
Gazdaság-
és Társadalomtudományi Kar
Műszaki menedzser BSc szak
Kód: BMETE90AX00; Követelmény: 4/2/0/V/6;
Félév: 2015/16/1; Nyelv: magyar;
Előadó: Dr. Lángi Zsolt (M0 kurzus)
Gyakorlatok: M1, M2, … kurzusok
Jelenléti követelmények. Aláírást csak az kaphat, aki részt vesz az előadásoknak legalább 50%-án és a gyakorlatoknak legalább 70%-án. Kivételes esetben egy gyakorlatról való hiányzás a párhuzamosan meghirdetett megfelelő gyakorlaton való igazolt részvétellel pótolható. A jelenlétet minden alkalommal ellenőrizzük.
Félévközi számonkérések:
0. zh. (50 perc) az 1. héten, pénteken. Témája: A tanulmányok megkezdéséhez szükséges ismeretek ellenőrzése (részletes információk).
1. zh. (45 perc, 20 pont) a 7. héten. Témája: 1. - 6. hét anyaga.
2. zh. (45 perc, 20 pont) a 12. héten. Témája: 7. - 11. hét anyaga.
Az aláírás megszerzésének feltétele -- a jelenléti követelmény teljesítésén túl --, hogy a hallgató a 0. zh-n elérje a megszerezhető pontok 40%-át, továbbá, hogy az 1. és 2. zh is legalább 6 pontos (30%-os) legyen legkésőbb a pótlások után. Az 1. és a 2. zh-ra kapott pontok összegeként adódik a félévi pontszám.
A három zh közül legfeljebb kettő pótolható. Nem kaphat aláírást, akinek elsőre egyik zh-ja sem éri el a minimális szintet. Pótlás esetén a pót zh eredménye mindig felülírja a korábbi eredményt akkor is, ha a pótlás eredménye rosszabb a korábbinál.
A 0. zh pótlása két módon történhet:
(a) vagy a Bevezető matematika c. szabadon választható tárgy felvételével és teljesítésével (a legalább elégséges félévközi jegy megszerzése).
(b) vagy a 13. héten sorra kerülő pót zh legalább 40%-os teljesítésével.
Az 1. és a 2. zh pótlására (javítására) a 13. héten biztosítunk lehetőséget. A pótlási időszakban különeljárási díj ellenében az egyik zh pótlása másodszor is megkísérelhető.
Azok a hallgatók, akik korábban szereztek aláírást, az alábbi három lehetőség közül választhatnak:
(a) Újra megírják a mindhárom zh-t. Ha azok mind eredményesek, akkor az 1. és a 2. zh pontszámának összegéből számítjuk a félévi pontszámot, és az aláírást új dátummal jegyezzük be. Ha a három zh közül csak a 0. marad eredménytelen a pótlási lehetőségek után is, akkor a (b) pontban leírtak szerint járunk el. A zh-k újraírásának szándékát a 0. zh-ra való jelentkezéssel kell jelezni.
(b) Csak az 1. és 2. zh-t írják meg újra. Ha mindkettő eredményes, akkor az 1. és a 2. zh pontszámának összegéből számítjuk a félévi pontszámot, de az aláírást a korábbi megszerzés dátumával jegyezzük be. Ha az 1. és/vagy a 2. zh a pótlási lehetőségek után is eredménytelen marad, akkor a (c) pontban leírtak szerint járunk el. Az 1. és 2. zh újraírásának szándékát az első oktatási héten az előadónak e-mailben kell jelezni.
(c) Félévi pontszámként az aláírás megszerzéséhez szükséges minimális pontszámot (12 pontot) számolunk, és az aláírást a korábbi megszerzés dátumával könyveljük.
A vizsgajegy kialakítása. A vizsgán csak érvényes aláírással rendelkező hallgatók vehetnek részt. A vizsga egy 90 perces 60 pontos írásbeli dolgozatból áll, amelyet legalább 24 pontosra teljesíteni kell. 24 pontot el nem érő dolgozat esetén a vizsgajegy elégtelen. A vizsgadolgozat pontszámát és a félévi pontszámot összeadjuk. Az összeg alapján a vizsgajegy:
40 pont alatt
elégtelen
(1),
40
ponttól elégséges
(2),
55
ponttól közepes
(3),
70
ponttól jó
(4),
85
ponttól jeles
(5).
Konzultációk, Képletgyűjtemény, Eredmények.
Ajánlott jegyzet: G. B. Thomas: Thomas-féle Kalkulus, TypoTeX, Budapest, 2006-2007.
Budapest,
2015. szeptember 1.
Dr. Lángi Zsolt
a tárgy előadója