Vázlat

a Programozási feladat 3 című tárgyhoz

Borsos Katalin Tímea (FPRPBZ)

Két vagy három dinamikus modell viselkedésének tanulmányozása a paraméterek függvényében, eredmények interpretálása, stabilitásvizsgálat.

A félév során a következő modellek vizsgálatát tervezem:

• Walras-féle piacmodell (nemlineáris DE)

• Hicks-Samuelson modell (nemlineáris DE)

• Phillips stabilizációs modellje zárt makrogazdaságra (lineáris DE) A modell megoldása adott paraméter mellett. A paraméterek változtatásának hatása a modellre. A kezdeti érték csekély megváltoztatása hogyan befolyásolja a rendszereket

a paraméterek függvényében? (Stabilak-e, illetvemikor stabilak?) Van-e a modelleknek egyensúlyi pontjuk? Az egyensúlyi pont stabil?

Az eredmények ábrázolása. Az eredmények értékelése, a modellek összehasonlítása. A felhasználni kívánt irodalom:

• Hatvani László: Dinamikus modellek a közgazdaságban

• Szili László - Tóth János: Matematika és Mathematica

• wikipedia.org

Budapest, 2011. február 13.