A kiszh után megbeszéltük magát a kiszht, az V/25-ös és a III/23-s feladatokat. Ezt követően megoldottuk a VI/1a ,2b, 3a, 7, 12, 17, 16, 20, 22 -s feladatokat. Javaslom nézzétek át az első gyakorlat anyagánál található összefoglalót a normális eloszlásról. A 22-es feladat megfogalmazását egy kicsit precízebbé tettem, olvassátok át újra. Bővebben a tárgyalt kérdéskörről a Vetier András honlapján található angol nyelvű jegyzet 3. részének 31-32. oldalán olvashattok.


A házi feladatok a következők: I/16, VI/4,8,15,19. Segítség a 8-ashoz: itt a 0 és 10 közötti x értékeket és a 10 és 15 közöttieket külön kell vizsgálni. Fix x-re teljes valószínűség tételét kell használni.


Excel bónusz feladat 1 pontért.Tanulmányozzátok át ezt az előadáson szereplő excel fájlt. Itt az RND négyzete van szimulálva. Két ábra is található a szimulációk mellett. A felső ábrán a szimuláláció realizációi vannak ábrázolva úgy, hogy minden pont kapott egy RND() eloszlású második koordinátát, azért, hogy áttekinthetőbb legyen az ábra. Az alsó ábrán minden pont megkapta második koordinátának a sűrűségfüggvénybe való behelyettesítésének és egy RND-nek a szorzatát. Ezáltal a sűrűségfüggvény alatt egyenletesen elterülő pontfelhőt kaptunk. Ez illusztrálja azt, hogy két szám közé esés valószínűségét a sűrűségfüggvény két szám közötti integráljával lehet kiszámolni (ami nem más, mint a sűrűségfüggvény alatti terület). A feladat az, hogy csináljátok meg ugyanezt egy 2 várható értékű exponenciális eloszlásra is. A megoldásban segít a Vetier András honlapján található angol nyelvű jegyzet 3. részének 31-32. oldala.