A gyakorlat első felében megoldottuk az V. feladatsor 25, 28 és 3-as feladatait. Majd az összevont 6.-7. feladatsor 1a, 4 és 12-es feladataival foglalkoztunk, utóbbit csak részben oldottuk meg.

A házi feladatok a hetedik gyakorlatra a hatodik-hetedik feladatsor következő feladatai: 5, 7, 12 (nem elíras, szeretném ha minden alkérdésre válaszolnátok), illetve a 22-es és 23-as feladatok excel-lel valo megoldása (Norm.Eloszl és Inverz.Norm függvényekkel kell megoldani az előadáson látott módon). Ezenkívül házi a következő bekezdésben taglalt excel feladat is. Továbbá lecke egy ismétlő feladat: III. feladatsor 13.
Olvassátok át a Vetier András honlapján található angol nyelvű jegyzet 3. részének 31-32. oldalát (itt a direkt link). Ezt követően tanulmányozzátok át ezt az előadáson szereplő excel fájlt. Itt egy normális eloszlású valószínűségi változó van szimulálva. Két ábra is található a szimulációk mellett. A felső ábrán a szimuláláció realizációi vannak ábrázolva úgy, hogy minden pont kapott egy RND() eloszlású második koordinátát, azért, hogy áttekinthetőbb legyen az ábra. Az alsó ábrán minden pont megkapta második koordinátának a sűrűségfüggvénybe való behelyettesítésének és egy RND-nek a szorzatát. Ezáltal a sűrűségfüggvény alatt egyenletesen elterülő pontfelhőt kaptunk. Ez illusztrálja azt, hogy két szám közé esés valószínűségét a sűrűségfüggvény két szám közötti integráljával lehet kiszámolni (ami nem más, mint a sűrűségfüggvény alatti terület). A feladat az, hogy csináljátok meg ugyanezt egy 2 várható értékű exponenciális eloszlásra is(exponenciális eloszlás képlete a gyakorlati feladatsoron megtalálható, előadáson kedden valószínűleg lesz, a fenti angol nyelvű jegyzet rengeteget segít).