A gyakorlaton nagyrészt még a 8. feladatsorral foglalkoztunk. Megoldottuk a 7,8 (utóbbinál néhány kiegészítő kérdést is megválaszoltunk: perem-sűrűségeket és különböző várható értékeket számoltunk), 10, 11b, 13a, 13d (itt egy minuszjelet beírtunk) feladatokat. Ezután röviden elkezdtünk foglalkozni a 9. feladatsorral, kis elméleti ismétlés után megoldottuk a 2-es feladatot.

A házi feladatok a tizedik gyakorlatra a következők. A 8. feladatsorról szeretném ha megoldanátok a 9, 11, 12, 14-es feladatokat. A legfontosabb a 11-es feladat, mert feltételes eloszlással csak keveset számoltunk; a 11c és 11f feladatok tartalmazhatnak egy kis nehézséget, ami abból adódik, hogy a feltételben x és y paraméterek, ezért az egyszerűség végett tegyétek fel, hogy x egy olyan paraméter, ami nagyobb, mint 0.4, míg y kisebb, mint 0.5. Segít a feladat megoldásában a kilencedik heti előadás, ahol kiszámoltunk azt, hogy feltéve, hogy a mai bécsi vízállás x, mi annak a valószínűsége, hogy a budapesti holnapi vízállás 0 és 1/2 között van. A 9-es feladatban a már megszokott módon lehet kétdimenziós sűrűségfüggvényt számolni, aztán a várható érték számolás már egyszerű. A 12-es feladat (a) és (b) részében egyszerűen kedvező területen kell integrálni a kétdimenziós sűrűségfüggvényt (amit a függetlenség miatt a két megadott perem-sűrűség szorzata), a (c) és (d) részben pedig használni kell a feltételes valószínűség definícióját, és a számlálóra illetve a nevezőre külön-külön válaszolni kell. A 14-es feladatban a nehézség a (b) rész, ahol is lényegében az eloszlásfüggvényt kell kiszámolni a sűrűségfüggvényből, a megoldás megy az integráljunk a megfelelő halmazon, mert úgy kapunk valószínűséget elvvel.
A fentin kívül házi a kilencedik feladatsoron elolvasni az 1-4 feladatok állításait, majd akár azokat is felhasználva megoldani a 13-as feladatot.
Továbbá lecke egy egyszerű excel feladat. A kilencedik előadáshoz kötődő excel file-on is előkerült az, hogy hogyan is szemléltetünk egydimenziós folytonos eloszlásokat (lásd a peremsűrűségek ábrázolása). Szeretém ha ezt átismételnétek. Ezért az a feladat, hogy a hatodik gyakorlaton feladott excel feladatot (hatodk gyakorlat anyaga) oldjátok meg úgy, hogy 3 várható értékű 2 szórású normális eloszlású valószínűségi változót szimuláltok és szemléltettek ábrán.