Contents

Első feladat

Írjunk "idenAprilis(n)" függvényt aminek bemenete "n", hogy április hanyadik napját kérdezzük, kimenete pedig hogy milyen nap van (Hétfő, Kedd, ...).

type('idenAprilis.m')
function nap=idenAprilis(n)
    hetNapjai=["Vasarnap","Hetfo","Kedd","Szerda","Csutortok","Pentek","Szombat"]
    nap=hetNapjai(mod(n,7)+1);

Második feladat

Írjunk egy "elsoElofordulas(v)" függvényt, melynek bemenete egy "v" vektor a kimenete pedig legyen az első olyan szám indexe (pozíciója a vektorban) ami 7-el osztva 3-mat ad maradékul. Ha nincs ilyen szám a kimenete legyen -1.

type('elsoElofordulas.m')
function pozicio=elsoElofordulas(v)
  [maxertek,pozicio]=max(mod(v,7)==3);
  if maxertek==0
      pozicio=-1;

Harmadik feladat

Írjunk olyan "kiserletezes(n)" függvényt ami azt szimulálja, hogy feldobok "n"-szer egy érmét, a kimenet pedig hogy hányszor volt fej.

type('kiserletezes.m')
function fejekSzama=kiserletezes(n)
    v=randi(2,1,n);
    fejekSzama=sum(v==2);

Negyedik feladat

Adott vérnyomás méréseknek egy adatsora, amelyet autopmata vérnyomásmérőtől kaptunk. Írjunk olyan "relevansAdatok(v)" nevű függvényt ami kiszűri az 50-nél kisebb 250-nél nagyobb értékeket(ezek mérési hibák). A függvény kimenete legyen a fenti értékek nélküli vektor minimuma, maximuma, átlaga.

type('relevansAdatok.m')
function kimenet=relevansAdatok(v)
    v=v(v>=50 & v<=250);
    kimenet=[min(v),max(v),sum(v)/length(v)];

Ötódik feladat

Írjunk olyan "atalakit(M,n)" függvényt aminek bemenete egy "M" mátrix kimente pedig az "M" mátrix átalakítva olyan módon, hogy a bal felső n x n-es részét 0-vá változtatom, utána a jobb alsó n x n-es részét 1-essé változtatom. Ha "n" nagyobb mint a mátrix bármelyik mérete akkor ne csináljon semmit.

type('atalakit.m')
function M=atalakit(M,n)