Alapvetõ szintaktikai tudnivalók

A parancsokat ; vagy : zárja le, elõbbinél megjelenik a mûvelet eredménye, utóbbinál rejtve marad. Egy parancssor több parancsból is állhat, a végrehajtás az Enter megnyomásával történik.

> a:=2; b: =3:

> a; b;

Azt, hogy hol lehet és hol kell szóközt használni, a szintaktika pontosan meghatározza. Van, ahol a szóköz a különbözõ szintaktikai elemek elválasztását szolgálja, ilyenkor nem hagyható el. Ahol a szintaktika megengedi, hogy szóköz álljon, ott több szóköz is állhat. Ezt a lehetõséget a forráskód olvashatóbbá tételére használjuk.

> a := ( 12^3 + 12^2 ) * ( 13^2 - 13 );

A következõkben példákat láthatunk a Maple által adott hibaüzenetekre:

> a: =5;

> if a=292032 then OK fi;

> ifa=292032 then OK fi;

Az összes eddigi értékadásunk törléséhez, azaz a rendszer alapállapotba való visszahelyezéséhez a restart utasítást adjuk ki:

> a; restart: a ;

A Shift+Enter billentyûkombináció anélkül kezd új sort az inputban, hogy az addigi parancsokat végrehajtaná:

> Ez csak egy próba, #Shift+Enter
így lehet új sorokat
kezdeni:

A szorzás jele ( * ) nem hagyható el, a beépített függvények argumentumát mindig zárójelbe kell tenni.

> a:=3; a2; a*2;

> x:=2; sinx; sin(x);

Sokszor egyszerûsíti a parancsok beírását az ún. ditto operátor, jele % , amely az elõzõ számítás eredményét jelzi. Ugyanakkor vigyáznunk kell vele, mert ha már elõrébb haladtunk a munkánkban, és késõbb visszaugorva ismét végrehajtjuk a kérdéses sort, akkor nem az õt megelõzõ sorban látott, hanem az általunk õt megelõzõen végrehajtott mûvelet eredményét adja.