A negyedik gyakorlaton feladott házik: IV. feladatsor/5,10,13,19,20e

Az ötödik gyakorlaton feladott házik: V. feladatsor/7,9,17,20,28-as feladatai.

Az hatodik gyakorlaton feladott házik: VI. feladatsor/5,10,13,16f,20a feladatai (kiszh-t nem írunk a hetedik héten).

A hetedik gyakorlathoz kötődő házik (nyolcadik heti kiszh alapját szolgálják): VI. feladatsor 20b feladata illetve a VII. feladatsor 4, 6, 11, 24-es feladatai, illetve a 16-os feladatban a várható értéktől való abszolút eltérés kiszámolása.

A nyolcadik gyakorlathoz kötődő házik (kilencedik heti kiszh alapját szolgálják): VIII. feladatsor 5, 7, 12, 17, 22 -es feladatai.

A kilencedik gyakorlathoz kötődő házik (tizenegyedik heti kiszh alapját szolgálják) a következők. IX. feladatsor 10d, 6a és 6b, 7-es feladatai. További feladat ennek az ide kattintva elérhető András által készített file-nak a tanulmányozása, és a házinak kijelölt feladatok közül az 1, 5a és 5b jelzésű feladatok megoldása (excel grafikont nem kell készíteni).. Nem teljesen kizárt, hogy a kimaradó gyakorlat miatt feladok még egy leckét. Ebben az esetben időben értesítelek titeket.

A 11. héthez kötődő házik a következők. X. feladatsor 6,11,13,15-ös feladatai, illetve a XI. feladasor 2-es feladata. Arra kérlek titeket, hogy mindenképpen foglalkozzatok velük. A 6-oshoz még órán adtam segítségét.

Bónusz házi: be lehet adni írásban X. feladatsor utolsó két feladata. Pluszpontot nem igérek érte (többi gyakorlatvezetővel meg kellene beszélni, de 2 kiszh pont nincs teljesen kizárva). Amit igérek az az, hogy alaposan kijavítom a beadott megoldásokat, továbbá azt, hogy egy kicsit bővül a tudásotok. A kétdimenzios béta eloszlás sűrűségfüggvényét az egydimenzióshoz hasonlóan kell felvenni (csak most dx mellett dy is meg fog jelenni). A várható értékeket, kovarianciát stb pedig úgy tudjátok kiszámolni, hogy felírjátok a kivánt várható érteket integrálos formában, majd konstans kiemelések utan egy más paraméterű béta eloszlás sűrűségfüggvénye lesz az integrálban, amely értéke így 1 lesz (utólagos megjegyzés: a szorzat várható értékének kiszámolásához szükség van egy trükkre: egy másik várható értéket lehet könnyen kiszámolni, amiből kifejezhető). Kicsit számolós feladat, de szerintem megéri precízen végigcsiálni. A gráfos feladathoz a feladatsoron találtok segítséget.

A 12. héthez kötődő házik a következők. XI. feladatsor 1-es feladata, illetve a XII. feladasor 2, 5, 8, 10b feladatai.

A 13. héthez kötődő házik a következők (utolsó heti kiszh alapját szolgálják). XIII. feladatsor 2, 5, 7 -es feladatai. Továbbá két ismétlőbb jellegű feladat: V. feladatsor/8 (ezt megoldottuk közösen a gyakorlaton) és X. feladatsor 16-os feladata.