Szász Domokos Gyakorlati tudnivalók

a II. éves matematikus hallgatók Valószínűségszámítás I.

és a II. éves mérnök-fizikus hallgatók Valószínűségszámítás (B4) kurzusáról 2005 őszi félév

1. A matematikus hallgatók gyakorlati- és vizsgajegyet kapnak, a fizikus hallgatók csak vizsgajegyet.

2. A gyakorlatokon a hallgatók házi feladat lapokat (HFL) kapnak. A feladatok ajánlott illetve kötelező feladatok, amelyek közül a kötelező feladatokat • jelöli. A kötelező feladatokat a kiosztásukra következő gyakorlaton kell leadni a gyakorlatvezetőnek. A HFL megoldásait önállóan kell kidolgozni, a feladatok feletti közös gondolkodás megengedett. Mindazonáltal a beadott megoldásokat érteni is kell.

3. Súlyozások:

• Matematikusok gyakorlati jegye:

első ZH  25%
második ZH  25%
házi feladatok megoldása 50%

A vizsga jegye független a gyakorlati jegytől.

• Mérnök-fizikusok:

első ZH  15%
második ZH  15%
Házi feladat megoldása  30%
Vizsgán mutatott teljesítmény 40%

4. A ZH-k időpontja és helye:

• 1.: október 21. péntek 14.00 óra, E.I.C terem

• 2.: december 2. péntek 14.00 óra, E.I.C terem

•

Pót-ZH: december 16. péntek, E.I.C terem 14.00 óra 1. ZH anyaga
15.00 óra 2. ZH anyaga

Aki elégtelen ZH-t ír, annak azt a ZH-t meg kell ismételnie. Pót-ZH-t bárki írhat mindkét ZH anyagából, de rontani is lehet vele.