A keddi és a csütörtöki csoport gyakorlat anyaga a csütörtöki csoport kimaradt gyakorlata miatt különbözik. A különbség miatt a feladott házik sem azonosak. A különbség majd a november 12-re eső TDK miatti tanítási szünettel tűnik el.

A keddi csoporttal a hatodik gyakorlaton még nagyrészt az ötödik gyakorlat anyagát, vagyis általában folytonos eloszlást és az RND transzformációit gyakoroltuk. De a 21/h feladat kapcsán már számoltunk folytonos várható értéket (kiegészítő kérdés volt) és a VI/5-ös feladat kapcsán foglalkoztunk exponenciális eloszlással. Fontos kiemelni, hogy a 22-es feladatban leírt módszerrel exponenciális eloszlást szimuláltunk illetve szemléltettük a sűrűségfüggvényt, ide kattintva elérhető a file. A hetedik gyakorlaton a zh kiosztása után pedig megoldottuk a VI/8, VII/6,2,13c,15,17 -es feladatokat (a keddi 16:15-17:45-os csoportban mar nem maradt idő a VII/17-es feladatra). Fontos kiemelni, hogy a normális eloszlásfüggvény és annak inverze be van építve az excel-be, így bár zárt alakban nem lehet felírni, megoldásokban hivatkozhatunk az excel függvényekre (persze dolgozhatunk a klasszikusabb visszavezetjük a standard normális eloszlásfüggvényére a választ hozzáállással is). Fontos az is, hogy normális eloszlást a megszokott módon úgy szimulálunk, hogy az eloszlásfüggvény inverzébe RAND()-ot helyettesítünk. Házi feladatok a nyolcadik gyakorlatra: VI/1,7 és VII/4,7,9,14,18-as feladatok továbbá a következő kiegészítő kérdés: a VII/4-es feladatban megadott sűrűségfüggvényű valószínűségi változót hogyan szimulálnátok excelben?

A csütörtöki csoporttal a hatodik gyakorlaton az ötödik feladatsorral foglalkoztunk. A hetedik gyakorlaton a zh kiosztása után megoldottuk a VI/1,5,8 és VII/6-os feladatokat. Fontos kiemelni, hogy az V/22-es feladatban leírt módszerrel megmutattam, hogy hogyan lehet exponenciális eloszlást szimulálni. A keddi csoportnál feltüntetett excel file-t részletesebben a jövő óra elején fogom bemutatni (nincs kizárva, hogy a hatodik gyakorlaton ezt már mutattam, mindenesetre fontossága miatt a következő gyakorlat elején lesz szó róla). Házi feladatok a nyolcadik gyakorlatra: V/18 és 22, VI/2,4,7 és VII/4,7 feladatok továbbá a következő kiegészítő kérdés: a VII/4-es feladatban megadott sűrűségfüggvényű valószínűségi változót hogyan szimulálnátok excelben? A VII/4-es feladatban nektek elég csak szórást számolni az átlagos abszolút eltérést majd közösen kiszámoljuk. Az V/18 es 22-es feladatok megoldása szerepel a honlapomon, a fő feladat ezek átgondolása (kiszh-ban szerepelhet), de a 18-as feladatnál néhány alkérdésre nincs ott a válasz.