Mire jó a matematikusdiploma a XXI. században?

A BME TTK Matematika Intézet 2023. szept. 23-án első alkalommal rendezte meg matematikus öregdiák-találkozóját. Az alkalmat a matematikusképzés 25 éves évfordulója adta. Az esemény főszervezője Lángné Lázi Márta volt, aki egyúttal létrehozta a Matematikus Alumni Klubot is. A rendezvény lehetőséget biztosított megismerni a műegyetemi matematikusképzés kialakulásának körülményeit, a szakmai tapasztalatcserére és kötetlen találkozásra is. A programban szerepelt a Mire jó és milyen legyen a matematikus diploma a XXI. században című Szilágyi Brigitta vezetésével megtartott kerekasztal-beszélgetés, melynek résztvevői Benczúr András (SZTAKI), Tóth Bálint egyetemi tanár, Rozgonyi Eszter (Morgan Stanley) és Horváth-Puhó Erzsébet (Aarhus University) voltak. Az eseményről a bme.hu cikke is beszámolt.