BME TTK Nyílt Nap 2016

Komoly érdeklődés mellett az idén is megtartottuk a kari nyílt napot. A tanszékek, hallgatói csoportok nagyon gazdag szakmai programkínálattal várták az ország minden részéről érkező érdeklődő diákokat. A középiskolások örömmel fogadták, hogy a szakmai bemutatók mellett a személyes beszélgetésekre is volt bőven hallgatói és oktatói kapacitás.

Az intézet munkatársai, hallgatói is sikeresen szerepeltek színvonalas programokkal. Bárány Balázs fraktálokról tartott egy igazán lebilincselő előadást, amit a diákokon kívül a kísérők és a kollégák is nagyra értékeltek. A képzési bemutatók és szakmai előadások előtt és után a kis asztalos bemutatók is sokak érdeklődést felkeltették. Tasnádi Tamás és Grabarits András által színes kartonból elkészített érdekes testek és a hozzájuk fűzött magyarázatok sokak fantáziáját megmozgatták. Sándor Csaba, Kói Tamás, Molontay Roland és Sélley Fanni a valószínűségszámítás és a statisztika témakörökből bemutatott kísérletei is vonzották a diákokat. Vetier András saját kezűleg gyártott Galton-deszkája az idén is igazi érdekességnek számított.

Képek az eseményről: