Április 27-én lezajlott a BME Alfa Matematika pontgyűjtő verseny döntője

Április 27-én lezajlott a BME Alfa gyakorlófelületen a Matematika pontgyűjtő verseny döntője. A január 15-én kezdődött versenybe közel 210 középiskolás diák kapcsolódott be az ország lekülönbözőbb településeiről és a határon túlról.  A hat online forduló legjobb eredményét elért diákok kaptak meghívást a döntőbe. A döntőbe került 20 diák a versenyt érdekesnek, hasznosnak tartotta. A középiskolások sokfelől érkeztek (Kiskunhalas, Székesfehérvár, Kisvárda, Győr, Debrecen, Jászberény, Nagykanizsa, Miskolc, Szombathely, Budapest). Amíg versenyzők dolgoztak, addig a kísérő szülők, tanárok, iskolatársak Molnár Zoltán által vezetett beszélgetésen vettek rész, vagy meglátogatták a Fizika Mindenkié 5.0 programjait.