Alfa matematikaverseny döntő 2024

A BME Matematika Intézet 2024. ápr. 20-án várja a Műegyetemi alfa matematika pontgyűjtő verseny résztvevőit.

Program:

9:00-10:00 Érkezés, regisztráció, Egri József u.1, "H" épület 6. emelet

10:00-10:15 Megnyitó, átjutás az R épületbe, a gépterembe

10:15-10:30 Elhelyezkedés a gépteremben, a döntő szabályainak ismertetése

10:30-12:00 Verseny az R épületben

10:30-12:00 Szakmai program, beszélgetés a vendégek, kísérők számára a H épület 607-ben
Dr. Molnár Zoltán: A negyedik ipari forradalom, avagy a racionális gondolkodás automatizálása
Az első ipari forradalmakban az ember fizikai munkáját vették át a mechanikus gépek. Ma olyan korban élünk, amelyben az emberi gondolkodás mechanizálható része is automatizálható. Ez a matematika számára nem rossz, hanem jó hír. A matematikai bizonyítások "favágó" része odaadható a számítógépnek, amely ezt emberi hiba nélkül végzi el és igazolja egyszer és mindenkorra. Az automatizálás ráadásul az induktív következtetésekre is kiterjed, így a számítógép ereje segítségével a statisztikai alapú konklúziók is gyorsan levonhatók. Az előadásban olyan rendszereket és példákat mutatunk, amelyek működésének minden elemi lépése emberi ésszel is érthető, legfeljebb gyorsabban, hatékonyabban juthatunk hozzá a matematikai eredményekhez.

12:00-13:00 Büfé

13:00 Eredményhirdetés

14:30 Zárás

A esemény során lesz lehetőség arra is, hogy a  műegyetemi felvételi pontszámítással, tanulmányokkal kapcsolatos kérdésekre is válaszoljanak a jelenlévő egyetemi oktatók.Felkészítő tanárokat, szülőket, diáktársakat szívesen látunk.
A kampusz térképe: ITT.