Részvétel az Aquincum Institute of Technology 2016. őszi kurzusain

Pályázati felhívás az Aquincum Institute of Technology 2016. őszi kurzusaira

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának hallgatói térítésmentesen részt vehetnek az Aquincum Institute of Technology (AIT) 2016 őszi félévének kurzusain. További információ az AIT-ről és a képzésről az http://ait-budapest.com/ oldalon található. Pályázhat a Kar minden alap, mester, osztatlan ötéves és doktori képzésében részt vevő hallgatója. A pályázat elbírálásánál az MSc-s és a legalább 4 lezárt félévvel rendelkező BSc-s hallgatók előnyt élveznek. Minden a pályázaton nyertes hallgató 2, 4 vagy 6 kredit értékben vehet fel tárgyakat az alábbi tárgyak közül:

IT Entrepreneurship (2x2 óra/hét – 4 kredit)

User Interface Design (1x2 óra/hét – 2 kredit)

Design Workshop (2x2 óra/hét – 4 kredit)

Graph Theory (2x2 óra/hét – 4 kredit)

Combinatorial Optimization (2x2 óra/hét – 4 kredit)

Theory of Computing (2x2 óra/hét – 4 kredit)

Algorithms and Data Structures (2x2 óra/hét – 4 kredit)

Semantic and Declarative Technologies (2x2 óra/hét – 4 kredit)

Data Mining Part 1 (2x2 óra/hét a félév első felében – 2 kredit)

Data Mining Part 2 (2x2 óra/hét a félév második felében – 2 kredit)

Computer Graphics (2x2 óra/hét – 4 kredit)

Computational Biology and Medicine (1x2 óra/hét – 4 kredit)

Advanced Algorithms for Bioinformatics (1x2 óra/hét – 2 kredit)

Structure and Dynamics of Complex Networks (2x2 óra/hét – 4 kredit)

Mobile Software Development (2x2 óra/hét – 4 kredit)

Computer Vision for Digital Film Post-Production (1x2 óra/hét – 4 kredit)

Applied Cryptography (2x2 óra/hét – 4 kredit)

A teljesített tantárgyak a BME-n folyó képzésbe szabadon választható tárgyként számítanak bele.  Kivétel a kötelező tárgyakkal való tananyagbeli átfedés miatt

(1) bármilyen szintű matematikus hallgatók esetén a Theory of Computing, Algorithms and Data Structures, Graph Theory és a Combinatorial Optimization tárgyak, valamint

(2) MSc szintű matematikus hallgatók esetén, ha a biomatematika blokkban vannak, az Advanced Algorithms for Bioinformatics tárgy.

Ezek is látogathatóak, de ezekért nem kaphatnak kreditet ezek a hallgatók.

A pályázaton nyertes hallgatók vállalják, hogy az órákon való részvétel mellett lehetőség szerint a külföldi hallgatók beilleszkedését is segítik.

A TTK hallgatói különleges formai követelmények nélkül, e-mail-ben pályázhatnak:

• Kérjük, tüntesse fel a választott tárgyat/tárgyakat. Ha többet választ, jelöljön meg prioritási sorrendet is.

• Ismertesse legfontosabb eddigi szakmai tevékenységeit (pl. TDK, publikáció, versenyeredmények)

• Ne felejtse el megírni, hogy milyen szakra jár, hányadéves, mi a NEPTUN kódja.

• Ismertesse nyelvtudását (legalább középfokú nyelvvizsga szükséges angol nyelvből)

• Az email-t recski@cs.bme.hu címre küldje el.

A pályázat határideje: 2016. augusztus 26. Az eredményről e-mail-en kapnak értesítést egy héten belül. Bármilyen a pályázattal kapcsolatos kérdést is a fenti recski@cs.bme.hu e-mail címen tehetnek fel.