Nagy Marcell sikere a Kooperatív Doktori Programban

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium 2020-ban kezdeményezte a Kooperatív Doktori Programot (https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/nkfi-alap/kdp-2021), amely azt hivatott elősegíteni, hogy a PhD hallgatók a kutatómunkájuk során becsatlakozhassanak valamely ipari partner által végzett kutatás-fejlesztés-innovációs folyamatba. A TTK több sikeres pályázó kutatásának ad otthont, intézetünkből Nagy Marcell nyerte el a rangos ösztöndíjat.

Nagy Marcell 2019 szeptemberében kezdte meg doktori tanulmányait a BME Matematika- és Számítástudományok Doktori Iskolában Simon Károly és Molontay Roland témavezetésével. Majd 2020-ban nyerte el a Kooperatív Doktori Program ösztöndíját, ahol vállalati konzulense a Szabó Balázs, az eKRÉTA Informatikai Zrt vezérigazgatója. A KDP keretein belül végzett kutatásának célja egy olyan mesterséges intelligencia alapú alkalmazás fejlesztése, ami képes a középiskolai teljesítmények alapján előrejelezni az egyetemi lemorzsolódás veszélyét. A kutatás kiterjed az értelmezhető gépi tanulás lemorzsolódás előrejelzésében való alkalmazhatóságára is. A kutatás gyakorlati eredményei olyan döntéstámogató eszközök és alkalmazások, amik hasznosak a középiskolások, az egyetemisták és az oktatási döntéshozók számára is.