Intézetünk három munkatársa a Műegyetem Kiváló Oktatója

A BME Szenátusa 2022. máj. 30-i ünnepi ülésén rangos egyetemi kitüntetéseket adományozott. Intézetünk három munkatársa kapta meg "A Műegyetem Kiváló Oktatója” kitüntetéseket, amelyben azok az oktatók részesülhetnek – az Egyetemi Hallgatói Képviselet javaslatára – akiket az összes, általuk oktatott kurzuson együttvéve legalább 100 hallgató véleményezett, és a kialakult sorrendben az első öt helyen szerepeltek. Idén Lality-Kovács Tünde, a Sztochasztika Tanszék adjunktusa, Svantnerné Sebestyén Gabriella, a Differenciálegyenletek Tanszék adjunktusa és Szirmai Jenő, a Geometria Tanszék docense vehette át az elismerést. Az Egyetemi Habilitációs Bizottság és Doktori Tanács (EHBDT) intézetünkből Hegedüs Pál, az Algebra Tanszék docense részére a csoportok reprezentációelmélete, valamint ennek alkalmazásai terén elért eredményeiért ítélte oda a habilitációt, valamint matematika és számítástudományokban hét új doktort avatott. Az ünnepi ülésről a bme.hu részletes beszámolója tudósít.